رونمایی از دستگاه نانوفارم

بازدید رئیس دفتر منطقه‌ای یونسکو
مارس 18, 2017
بازدید دکتر ناهید تاج الدین
ژوئن 18, 2017
بازدید رئیس دفتر منطقه‌ای یونسکو
مارس 18, 2017
بازدید دکتر ناهید تاج الدین
ژوئن 18, 2017
icon2

رونمایی از نانو فارم رویشگر با حضور جناب آقای دکتر فرهادی وزیر محترم علوم،تحقیقات و فناوری

 

وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری دستگاه رویشگر نانو فارم (باغچه هوشمند) را در تاریخ ۸ اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ در ابتدای ورود به سیزدهمین جشنواره ملی کارآفرینی شیخ بهایی رونمایی کرد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان؛ در رونمایی از این دستگاه توسط دکتر محمد فرهادی، دکتر مهدی کشمیری رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان نیز حضور داشت.

محسن کریمیان مدیر عامل شرکت رویشگر گفت: شرکت دانش بنیان رویشگر با همکاری شرکت فن آفرینی آلتون مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان طراحی و ساخت باغچه هوشمند سبزی خانگی را برای اولین بار در ایران انجام داده است، همچنین طراحی و ساخت بخش هایی از این دستگاه برای اولین بار در جهان انجام گرفته است.

به گفته وی، محققان این دو شرکت با استفاده از دانش هیدروپونیک در دستگاه نانو فارم رویشگر، خاک را از فرآیند رشد گیاه حذف کردند، با کمک این دستگاه مصرف آب تا ۹۰% کاهش می یابد.

وی تاکید کرد: این دستگاه با استفاده از آب مغناطیسی، یونهای محلول در آب را جذب گیاه، و با استفاده از حداکثر ظرفیت گیاه مقدار کشت گیاه در portable convection vaporizers مساحت یکسان ۴ برابر و سرعت رشد آن را تا ۶ برابر افزایش می دهد. محصول به دست آمده به دلیل عدم استفاده ازسموم و آفت کش ها، همچنین نور فرابنفش که موجب آسیب به آوند گیاه می شود، خطرات ابتلا به بیماری هایی مانند سرطان را ندارد.

وی افزود: این دستگاه با در نظر گرفتن استانداردهای معتبر داخلی و بین المللی، فرصتی برای تولید محصولات کشاورزی سالم توسط خانواده های ایرانی فراهم کرده است.

کریمیان گفت: یکی دیگر از مزیت های مهم و مورد توجه این دستگاه برای استفاده کننده گان خانگی حذف بعد زمان و مکان که برای کشت سبزیجات خانگی اهمیت دارد است.

وی خاطر نشان کرد: شرکت رویشگر تنها سازنده دستگاه های نسل پنجم کشت علوفه به روش هیدروپونیک در ایران است. محققان این شرکت از ابتدای تاسیس در سال ۱۳۹۱ با رویکرد استفاده از دانش کشت بدون خاک، سعی داشتند محصولاتی را طراحی کنند که در صنعت کشاورزی و دامداری کشور باعث رشد، بهبود و همچنین صرفه جویی در مصرف انرژی شود. در حال حاضر سلامت خانواده و مصرف محصولات ارگانیک با استفاده از کشت خانگی محصولات کشاورزی بویژه سبزی، بسیار مورد توجه خانوارهای ایرانی قرار گرفته است. wholesale yves saint laurent necklace با توجه به این موضوعات محققان این دو شرکت را بر آن شده اند که دستگاه باغچه هوشمند را طراحی و تولید نمایند.

وی در پایان گفت: این محصول که تقریبا نصف نمونه های مشابه خارجی قیمت دارد با یک سال تحقیق طراحی و ساخت آن را تکمیل کردیم.