8 نکته برای موفقیت
می 1, 2018
تقدیر از واحدهای فناوری برتر
می 6, 2018
8 نکته برای موفقیت
می 1, 2018
تقدیر از واحدهای فناوری برتر
می 6, 2018

2 راهکار پول ساز

برای تولید کنندگان جوانه های خوراکی
 
برخی از تولید کنندگان جوانه های خوراکی از ظرفیت حداقل تولید خود استفاده می کنند ، این در حالی است که آنها می توانند با ظرفیت حد اکثر خود به سود قابل توجهی برسند.

در این مقاله قصد داریم 2 راه کار کاملا عملی که مشتریان رویشگر از آنها کسب درآمد کرده اند را برایتان توضیح دهیم:
 
از ظرفیت خالی غافل نشوید

اصولا برخی از تولید کنندگان جوانه ها از ظرفیت کامل دستگاه خود استفاده نمی کنند یکی از دلایل این نکته بخاطر محدودیت در عرضه به بازار است.

به طور مثال شخصی که دستگاه تولید جوانه با ظرفیت روزانه 200 کیلوگرم را دارد ، از ظرفیت 50 کیلوگرم آن استفاده می کند، این در حالی است که فرد به دنبال توسعه بازار و مسلما توسعه ظرفیت خود است .

حال با در نظر گرفتن این پتانسیل افزایش سود آوری، اصلا توجهی به میزان هزینه های ثابت مثل مصرف انرژی ، مصرف آب ، اجاره ، نیروی انسانی و… هزینه های پنهان نکرده و با آن ظرفیت کم در حال تولید است.

پیشنهاد می شود در هنگام تولید از تمامی ظرفیت تولید استفاده کرده و تنها راهکار فروش جوانه های تازه خود را افزایش دهید. تمامی تولید کنندگان برای فروش محصولات خود از انواع سطوح فروش استفاده می نمایند.

مثلا بهتر است در صورت عدم توانایی در فروش تمامی ظرفیت به صورت بسته بندی، مازاد را به صورت بدون بسته بندی به فروش برساند. به طور مثال با یک کارخانه تولید سالاد وارد مذاکرده شده و با پیشنهاد شما به تولید سالاد جوانه بپردازد در این حالت جوانه های تولیدی شما می تواند منبع تامین برای آن فعالیت باشد.

ارزش افزوده ی بیشتری ایجاد کنید

با توجه به نکته اول که مدیریت هزینه و زمان بود به شما توصیه می کند از ظرفیت خالی خود نهایت استفاده را ببرید، خود شما هم نیز می توانید با راهکار های متفاوت ایجاد ارزش افزوده بیشتر کنید.
اولین و عمومی ترین راهکار که به شما پیشنهاد می شود، قرار دادن یک دستگاه خشک کن در کنار خط تولید خودتان است ، با این دستگاه شما می توانید از ظرفت خالی خود استفاده کرده و محصولتان را خشک کنید .

از مزایای آرد جوانه ( جوانه خشک ) نسبت به جوانه تازه نگهداری راحت تر و ماندگاری بیشتر آرد جوانه می باشد.شما با نگهداری آرد جوانه در یک فضای انبار مناسب (خشک و خنک) می توانید در زمان مناسب و با قیمت مناسب آن را برای فروش بگذارید.

به طور مثال فرض کنید که ظرفیت تولید شما 500 بسته جوانه در روز باشد و برای پخش به بازار می برید. در عین ناباوری 200 بسته از آن به فروش نمی رسد و شما مجبور به برگشت محصول به تولید شوید.

به دلیل طول عمر کوتاه جوانه ها و از دست دادن طراوت اولیه تمامی 200 بسته به نوعی به عنوان ضایعات محسوب می شود. حال با داشتن یک دستگاه خشک کن کم مصرف رویشگر نه تنها از ضرر خود جلوگیری کرده اید بلکه برای خود ارزش افزوده ایجاد کرده اید.

راهکار دیگر تولید محصولاتی است که بر پایه اصلی جوانه هاست، مانند :سمنو ، که یکی از اصلی ترین مواد تشکیل دهنده آن جوانه گندم است و یا انواع کیک ها و خوراکی های دیگر … که بعضی از این محصولات در سایت رویشگر قسمت اتاق کشت جوانه های خوراکی موجود می باشد.

royeshgar.com/sprouts