رویشگر در طرح کلان ملی

صادرات گوجه خشک
آگوست 9, 2020
اشتغال روستایی و صنایع تبدیلی
نوامبر 4, 2020
صادرات گوجه خشک
آگوست 9, 2020
اشتغال روستایی و صنایع تبدیلی
نوامبر 4, 2020

برگزاری نشست حمایت از محصولات رویشگر در برنامه طرح کلان ملی

روز سه شنبه مورخ 28/05/1399 در ساختمان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نشستی با حضور آقایان دکتر ستاری معاون محترم علمی و فناوری رئیس جمهور، دکتر صالحی معاون نوآوری و تجاری‌سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دکتر قادری فر رئیس مرکز توسعه فناوریهای راهبردی و مهندس محسن کریمیان مدیر عامل شرکت رویشگر برگزار گردید

موضوعیت این نشست بررسی تولیدات شرکت رویشگر جهت توسعه در طرح کلانی ملی بود که مدیرعامل شرکت رویشگر، با معرفی یک از محصولات شرکت رویشگر با نام اتاق کشت خوراک دام هیدروپونیک و اشاره به آن که تمرکز این محصول بر روی کمک به دامداران جهت تسهیل آماده سازی جیره دام و همچنین کاهش هزینه های حمل ونقل، کاهش واردات علوفه و جلوگیری از خروج ارز و در نهایت کاهش قیمت تمام شده برای دامدار می باشد، جلسه را آغاز کردند.

پس از آن مهندس کریمیان به معرفی اتاق کشت جوانه های خوراکی رویشگر و مقایسه آن با نمونه وارداتی از کشور چین پرداخت که این اتاق کمک به تولید جوانه‌های خوراکی (همانند جوانه گندم) به صورت بهداشتی می نماید و باعث تولید محصولات خوراکی اورگانیک می گردد. در حال حاضر امنیت غذایی در تمامی جلسات مورد اشاره قرار گرفته که با بهره‌برداری از این اتاقک ها می توان به این مهم دست یافت. شما نیز می توانید این مقایسه را به صورت کامل در سایت رویشگر ببینید.

وی در ادامه با اشاره به اینکه شرکت رویشگر همیشه در مسیر توسعه محصولات خود بوده است و با بهره گیری از بخش تحقیق و توسعه پرتلاش خود سبد محصولات را گسترده کرده، به معرفی خشک‌کن فوق کم‌مصرف رویشگر پرداختند. ایشان اضافه کردند که این محصول تواسته است قدم بلندی در جهت جلوگیری از ضایعات کشاورزی برداشته و آن را تبدیل به ارزش افزوده نماید. کشاورزان و باغداران عزیز با بهره گیری از خشک‌کن فوق کم‌مصرف رویشگر توانسته‌اند با هزینه های اندک انرژی و نیروی کاری حاصل تلاش یک ساله خود را به محصولی با کیفیت تبدیل کنند و نگران دورریز محصولات نباشند.

این نکته که دامدار در تمامی سال می تواند علوفه تازه را برای دام فراهم کند و همچنین باعث جلوگیری از تخریب مراتع شده و فرسایش خاک منابع طبیعی را کاهش می دهد و نکته مهمتر از همه جلوگیری از خروج ارز و کاهش واردات توجه هیئت حاضر را جلب کرده و مقرر گردید که اتاق کشت خوراک دام رویشگر را در مرحله اول در طرح کلان ملی قرارداده و در قدمهای بعدی محصول دیگر این شرکت، خشک‌کن‌های رویشگر، شامل این طرح گردد.

رویشگر بر آن است که با کمک به بخش کشاورزی و دامداری از طریق کاهش هزینه‌ای تولید و انرژی مصرفی در این صنایع و جلوگیری از تولید ضایعات و تبدیل آن به ارزش افزوده، امادگی کامل خود را برای همکاری و کمک‌های بیشتر در این راستا اعلام نمود.